bez-nazwy-1.jpg

Szkło z nadrukiem- alternatywa dla szkła piaskowanego

Cyfrowy druk tuszami ceramicznymi jest najbardziej uniwersalną technologią dostępną do tworzenia powierzchni na szkle. Tusze ceramiczne są niezwykle trwałe, odporne na zarysowania, działanie czynników atmosferycznych, fizycznych i chemicznych. Dzięki temu szkło z nadrukiem ceramicznym doskonale sprawdza się w szerokim spectrum zastosowań wewnątrz budynku i w przestrzeni zewnętrznej.

1613480512207.jpg

Cyfrowy druk ceramiczny na szkle daje możliwość tworzenia wspaniałych projektów z wykorzystaniem dowolnych ilustracji graficznych, obrazów fotorealistycznych, czy też imitacji materiałów od kamienia po metal. Możemy również drukować wzory w kolorze satynowym tworząc złudzenie szkła piaskowanego i będącym, de facto, jego doskonalszą alternatywą albowiem nie ogranicza nas żaden wzornik.

Dlaczego warto zdecydować się na nadruk w kolorze satyny?

Jedną z najbardziej wyraźnych zalet szkła z nadrukiem satynowym jest łatwość utrzymania w czystości. Dzięki temu, że warstwa nadruku jest gładka to wszelkie zabrudzenia można bez wysiłku usunąć zwykłymi środkami do czyszczenia szkła. Stwarza to wyraźną przewagę nad szkłem piaskowanym gdzie warstwa piaskowana jest chropowata i usunięcie zabrudzeń bez pozostawienia smug jest praktycznie niemożliwe. Kolejną zaletą druku satynowego jest wspomniany brak ograniczeń co do wzoru. W druku cyfrowym jesteśmy w stanie wydrukować nawet najbardziej skomplikowane grafiki i wzory - od cienkich linii po gradient. Jedną z ważniejszych zalet jest również opłacalność wykonania nawet dla jednostkowych zamówień. Nadruk możemy wykonać na zwykłym szkle float, szkle barwionym, a także na szkle ornamentowym. Na naszej stronie internetowej, w zakładce „DRUK CYFROWY”, dostępny jest również katalog wzorów, które można wykorzystać do wydruków w kolorze satyny i nie tylko. Wzory te cieszą się dużym zainteresowaniem u producentów kabin prysznicowych, balustrad, ścianek działowych, a także szklanych schodów. Szkło z nadrukiem ceramicznym jest bezpieczne dla użytkownika ponieważ poddane jest procesowi hartowania, można je stosować również w szkle laminowanym, a także w szybach zespolonych. A wszystko to w dużej rozpiętości gabarytowej. Od niewielkich szyb po maksymalny wymiar 2445 mm na 5100 mm.